dietetyk gdynia

Pierwsza wizyta

Pierwsze spotkanie u dietetyka trwa 1 - 1,5 h. W tym czasie dietetyk przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad żywieniowy, który stanowi podstawę do opracowania indywidualnych zaleceń oraz indywidualnych programów żywieniowych. Wywiad żywieniowy dotyczy określenia zwyczajów i nawyków żywieniowych, stylu życia, stanu zdrowia oraz preferencji żywieniowych. Również w trakcie pierwszej wizyty zostanie wykonany pomiar masy ciała i obwodów, analiza składu ciała oraz analiza posiadanych wyników badań. W czasie wizyty dietetyk skoryguje popełniane błędy dietetyczne i przekaże pacjentowi odpowiednie zalecenia. Jako podsumowanie wizyty pacjent ustala z dietetykiem dalsze postępowanie żywieniowe.

 

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Na pierwszą wizytę prosimy przynieść wypełniony dzienniczek spożycia, który stanowi cenne uzupełnienie informacji zebranych w wywiadzie żywieniowym. Zaleca się wypełnienie dzienniczka w ciągu 3 dni (2 dni w tygodniu roboczym oraz jeden dzień wolny od pracy).

Ponadto warto zabrać ze sobą najnowsze wyniki badań, np. lipidogram, wartości ciśnienia tętniczego, glikemia, wyniki badania hormonów tarczycy.

 

W celu wykonania precyzyjnego pomiaru na analizatorze składu ciała należy odpowiednio siędo badania przygotować.

Najbardzie wiarygodne wyniki otrzymuje się wykonując badanie na czczo, natomiast jeżeli nie jest to możliwe to należy:

© 2015 Dieta na co dzień Wszelkie prawa zastrzeżone.

w dniu badania nie pić kawy ani innych napojów zawierających kofeinę

 

24 godziny przed badaniem nie spożywać alkoholu

 

min. 6 godzin przed badaniem (wizytą) unikać intensywnego wysiłku fizycznego

 

min. 4 godz. przed badaniem (wizytą) nie należy nic jeść ani pić

Metoda bioimpedancji elektrycznej jest jedną z najbardziej precyzyjnych metod oceniania i monitorowania zmian w składzie ciała. Jest to metoda szybka, bezpieczna, nieinwazyjna i bardzo wiarygodna. Dzięki niej badamy zawartość tkanki tłuszczowej, beztłuszczowej masy ciała, wody, odczytujemy wartość należnej masy ciała i podstawowej przemiany materii. W naszej poradni wykonujemy badanie na profesjonalnym analizatorze marki Tanita BC-420 S MA.

Badania metodą bioimpedancji elektrycznej nie wykonujemy u pacjentów z wszczepionym rozrusznikiem serca, kobiet w ciąży oraz dzieci poniżej 16 roku życia.

 

Wizyta kontrolna

Wizyta kontrolna przede wszystkim ma na celu ocenę skuteczności diety. Jest okazją do wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości jakie pojawiły się w trakcie stosowania programu żywieniowego oraz odpowiedzi na powstałe pytania. W trakcie wizyt kontrolnych dietetyk motywuje oraz wspiera pacjenta w dążeniu do celu.

+48 601 656 116 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ